pozycjonowanie
artykuły pozycjonowanie

Jeśli Państwa strona nie znajduje się na pierwszych pozycjach w wyszukiwarkach Google, Onet i WP pod określonymi słowami warto pomyśleć nad usługą jaką jest pozycjonowanie.

¬ CZYTAJ DALEJ

Jak tworzyć artykuły do katalogów

W poniższym artykule dowiesz się w jaki sposób pisać teksty które będziesz umieszczać w katalogach i presell pages które maksymalnie zwiększą pozycje twojej strony, oraz znajdziesz informacje na temat jak poprawnie katalogować i jakie katalogi należy wybierać.

Spis treści:
1 - Informacje o konstrukcji katalogów stron.
2 - Opis wypełniania poszczególnych pól.
3 - Informacje o konstrukcji presell pages.
4 - Opis dodawania artykułów w webmini.
5 - Jak dodawać strony w skrypcie seo katalog?
6 - Co to jest link zwrotny i czy powinienem go wstawiać?
7 - Ile linków w opisie powinno się wstawiać do mojej strony?
8 - Synonimy co to jest i jak je stosować?
9 - Podstawy optymalizacji treści na twojej stronie.
10 - Podsumowanie.

1

Informacje o konstrukcji katalogów stron W katalogach stron zazwyczaj mamy kilka pól w których wypełniasz :

adres twojej strony
adres email
tytuł strony
opis strony
słowa kluczowe
oraz czasami są pola w których wypełniasz :
swoją nazwę użytkownika i hasło w celu późniejszych edycji wpisu, oraz pole link zwrotny.

2

Opis wypełniania poszczególnych pól
Adres twojej strony - Zaczynamy od wypełnienia pola z adresem twojej strony, zanim zaczniemy pozycjonowanie swojej strony musimy wybrać czy chcemy ją pozycjonować z www. czy bez www i jak już wybierzemy który sposób jest dla ciebie lepszy cały czas należy dodawać twoje linki w ten sposób,
przykładowo stronę polseo pozycjonuje z www czyli http://www.polseo.com natomiast spambot bez www czyli http://spambot.pl
dla Google domena z www i bez www to dwie różne strony lecz to jaki rodzaj strony wybierzesz zależy już jedynie od twojego upodobania.

adres mailowy Teraz wpisujemy swój adres mailowy w tym celu warto założyć drugi email który będzie służył jedynie do katalogowania ponieważ często zostaje on wykorzystany przez spamerów do wysyłania spamu a bardzo wielu właścicieli katalogów rozsyła również mailing.

Tytuł strony - jest to najważniejsza część odpowiedzialna za pozycjonowanie twojej strony to właśnie po jego kliknięciu w katalogu następuje przekierowanie do twojej strony dlatego w tytule należy wstawiać słowa kluczowe na które pozycjonujesz stronę, bardzo często można zauważyć że ludzie często popełniają błąd i wpisują tu opis typu "http://www.polseo.com zapraszamy na stronę o pozycjonowaniu" jeśli zależy nam aby być wysoko np. na słówko pozycjonowanie powinniśmy w tytuł wpisać jedynie słówko pozycjonowanie lub klika słówek oddzielonych przecinkami na które chcemy aby strona była wysoko w wyszukiwarce, poprawnie skonstruowany tytuł powinien więc wyglądać w ten sposób : "Pozycjonowanie, SEO, Pozycjonowanie stron, usługi seo" dzięki takiemu opisowi twoja strona będzie pozycjonowana na 4 słówka i dodatkowo na słówko pozycjonowanie i seo jest zwiększana moc, należy pamiętać aby po słówku dawać przecinek a następnie spacje.

Opis strony - Powinno się tworzyć opis dla strony który posiada około 1000 znaków, powinieneś w nim kilkakrotnie powtórzyć słówko na które chcesz pozycjonować swoją stronę, zazwyczaj opis strony nie ma zbyt dużego wpływu na pozycjonowanie twojej strony jednak nasycenie go słówkami związanymi z tematyką twojej strony powoduje że zmniejsza prawdopodobieństwo otrzymania filtra przez google, w niektórych katalogach w których w opis można wstawiać linki zawsze należy skorzystać z tej opcji i dodać link do strony komponując tekst tak aby link podpasował w jakieś słówko w opisie, gdy pozycjonujemy stronę np. na słówko seo i mamy w opisie takie zdanie: "świadczymy usługi seo i pozycjonowanie stron" to pod słówko seo podstawiamy linka w zależności od konstrukcji katalogu należy go podstawić w formie html lub bbcode typu ,[url=http://www.polseo.com]seo[/url] lub seo
czyli opis ma wyglądać w ten sposób :
"świadczymy usługi [url=http://www.polseo.com]seo[/url] i pozycjonowanie stron"
dodawanie linków w opisach jest możliwe w katalogach :
webmini w formie html
seo katalog w formie bbcode
wordpress w formie html

Słowa kluczowe - Powinno się wpisać około 10 słów kluczowych lub więcej w zależności od rodzaju katalogu, konstrukcja większości nowych katalogów powoduje że po wpisaniu jakiegoś słowa kluczowego dodatkowo w katalogu powstaje link z nazwą tego słowa dlatego najlepiej jest wstawić kilka słów ze słówkami na które pozycjonujesz stronę a kilka takich które inni użytkownicy także często wpisują pozwoli to szybciej zaindeksować wszystkie linki do słów kluczowych które wybrałeś.
Katalogi które stosują ten typ słów kluczowych to
seo katalog - do 10 słów
webmini - do 20 słów
afroo

3

Informacje o konstrukcji presell pages Presell pages są to strony w których dodaje się artykuły w których umieszcza się linki w postaci html do twoich stron,
duża części stron presell pages jest moderowana dlatego aby strona była zatwierdzona artykuł musi być napisany w logiczny sposób stosowanie artykułów w których piszesz o swojej stronie tak jak to się robi w katalogach często powoduje że artykuł taki nie jest zaakceptowany, należy tworzyć artykuł który wygląda jakby coś opisywał a linki do twojej strony umieszczasz w jego treści.
presell pages to skrypty które nazywają się
wordpress

4

Opis dodawania artykułów w webmini. Ostatnio pojawiło się sporo automatycznych dodawarek do tego katalogu jednak obserwuje wpisy ludzi i znaczna część jest niepoprawnie dodana w tym katalogu pozycjonowanie twojej strony opiera się jedynie na umieszczaniu linków w opisach,
tytuł kompletnie nie ma znaczenia za pozycjonowanie twojej strony.
Katalogi te nie są moderowane czyli jest to taki jaby śmietnik lecz idealnie nadają się do indeksacji podstron dlatego dodając tam opis należy zawrzeć w nim około 1000 znaków umieszczając w nim około 5 linków do twojego serwisu.
Dobrą funkcją w tym katalogu jest stworzenie słów kluczowych po ich wpisaniu tworzą się w nim linki dlatego warto jest wpisać maksymalną ilość słów która wynosi aż około 20.
Polecam program webmini kataloger który automatycznie dodaje strony do tych katalogów

5

Jak dodawać strony w skrypcie seo katalog ? Jest to najlepszy skrypt katalogu stron, jest on napisany że szybko się indeksuje automatycznie pinguję podstrony, twój wpis może znajdować się w kilku kategoriach a w opisy możesz wpisywać linki w formacie bbcode.
Ten skrypt katalogu jest moderowany niestety większość katalogów jest płatnych lub wymaga linka zwrotnego.
Podczas dodawania opisu w tym katalogu z boku pisze ile możesz linków dodać zazwyczaj można dodać od 1 do 3 linków jeśli pisze 3 zawsze korzystaj z tej opcji i dodawaj 3 linki dodatkowo często w tych katalogach możesz wybrać dodatkowe kategorie w których wpis będzie się wyświetlał jeśli są do wyboru dodatkowe kategorie których może być aż 5 zawsze wybieraj wszystkie możliwe do wyboru, twój link będzie wtedy występował w kilku działach w katalogu.
Polecam program seo kataloger który znacznie przyśpiesza dodawanie stron w tych katalogach.

6

Co to jest link zwrotny i czy powinienem go wstawiać? Link zwrotny jest to link który właściciel katalogu chce abyś umieścił na swojej stronie w zamian za to że twój wpis będzie widoczny w jego katalogu.
Jedyny katalog stron w którym polecam wstawianie linka zwrotnego jest seo katalog,
pamiętaj aby wstawiać link zwrotny jedynie gdy katalog jest płatny i nie ma opcji darmowego wpisu, nigdy nie umieszczaj linków zwrotnych na stronie głównej swojej strony ponieważ tracisz moc swojej strony stwórz w tym celu plik o nazwie np. linki.html i tam umieszczaj te linki, dodatkowo nie linkuj ze swojego serwisu do tej podstrony.

7

Ile linków w opisie powinno się wstawiać do mojej strony ? Powinieneś wstawiać około 2-3 linków do twojej strony przy opisie zawierającym 500- 1000 znaków. W katalogach webmini zalecam stosowanie od 3 nawet do 10 linków przy artykule 1000 znakowym katalogi te mają małą moc lecz bardzo dobrze pozwalają na indeksacje podstron dlatego warto w nich wstawiać linki typu jeden prowadzący do strony głównej a reszta do podstron.

8

Synonimy co to jest i jak je stosować ? Wiele programów służących do katalogowania stron ma opcje dodawania treści do katalogów w postaci synonimów ma to za zadanie podmieniać słowa w opisach na ich podobne nazwy przez co z jednego artykułu możesz stworzyć kilkadziesiąt unikalnych artykułów,
dodawanie ciągle tego samego artykułu do jednego katalogu powoduje że strona słabiej wybija się w Google oraz powoduje że właściciele moderowanych katalogów odrzucają takie wpisy.
W celu stworzenia artykułu z synonimami należy użyć do tego odpowiednich klamer typu {} a następnie oddzielanie w nich słów znakiem | czyli gdy stworzymy artykuł o treści
{zobacz|odwiedź} moją {stronę|witrynę} z {narzędziami|programami|oprogramowaniem} do pozycjonowania
wygeneruje ci losowy artykuł o treści
"odwiedź moją stronę z programami do pozycjonowania" lub
"zobacz moją stronę z oprogramowaniem do pozycjonowania" lub
"odwiedź moją witrynę z narzędziami do pozycjonowania".
itp samo to jedno zdanie można rozdzielić na kilkanaście kombinacji przez co dodając wpisy w katalogach każdy wpis będzie inny.
Każdy z programów na stronie posiada możliwość używania takich synonimów.

9

Podstawy optymalizacji treści na twojej stronie. Zanim zaczniesz zdobywać linki do twoich stron katalogując ją lub dodając do presell pages koniecznie należy umieścić w treści strony słowa na które chcesz aby była wysoko w Google,
jeśli nie masz danego słowa w treści bardzo ciężko jest wypozycjonować stronę a na trudniejsze frazy jest to niemożliwe,
gdy pozycjonujesz stronę na dużą ilość słów kluczowych warto jest umieścić je na jakichś podstronach w twoim portalu a następnie dodając linki w opisach po prostu linkować do tej podstrony,
samo pozycjonowanie strony głównej może grozić filtrem w Google dlatego warto chociaż kilka razy podlinkować także podstrony.

10

Podsumowanie Tekst powinien zawierać około 1000 znaków.
W tekście powinno występować kilkakrotnie słówko na które pozycjonujesz stronę.
Powinieneś używać jak największą ilość synonimów.
Wstawiaj w opisy tekstów linki.
Odpowiednio w zależności od rodzaju skryptu wstawiaj linki w formacie bbcode lub html.bardzo słaby <--- Oceń artykuł ---> bardzo dobry