pozycjonowanie
artykuły pozycjonowanie

Jeśli Państwa strona nie znajduje się na pierwszych pozycjach w wyszukiwarkach Google, Onet i WP pod określonymi słowami warto pomyśleć nad usługą jaką jest pozycjonowanie.

¬ CZYTAJ DALEJ

Opis najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych

wyszukiwarka google Google jest unikalną wyszukiwarką internetową łączącą zaawansowaną technologię z wyjątkowym oprogramowaniem. Aby uzyskać wysoką wydajność systemu stworzony został bardzo dobry komputer, który zbudowany jest kilkuset komputerów połączonych w jedną sieć. Mózgiem programu jest unikatowe rozwiązanie PageRank (TM) określające ranking wyszukanych stron. Najlepiej cenione są te dokumenty, do których jest najwięcej odnośników linków ze stron cenionych przez Google. Algorytm wyszukiwania jest mocniej skomplikowany, gdyż łączy techniki PageRank z technikami wyszukiwania tekstów łącząc trafność wyszukanych stron z ich wagą rozmiaru. Google sprawdza całą zawartość strony internetowej w poszukiwaniu słów kluczowych, aby znaleźć odpowiedni dokument. Wspiera swoją technologią takie portale jak Netscape Search oraz Yahoo.

wyszukiwarka wp Wp.pl Wyszukiwarka ta powstała w 1995 roku jako pierwszy portal internetowy w Polsce. Jej struktura oraz mechanizmy funkcjonowania stworzone zostały na wzór pochodzący z jednego z prekursorów katalogów - Yahoo.com. Do dnia dzisiejszego wp.pl jest jednym z najbardziej znanych portali, katalogów oraz wyszukiwarek stron internetowych w naszym kraju. Wp.pl umożliwia szybkie i precyzyjne przeszukiwanie polskich i zagranicznych zasobów Internetu. Najstarszy w Polsce katalog jest wspierany przez wysokiej klasy technologie wyszukiwarkowe NetSprint i dlatego jest bardzo dobrym narzędziem.

wyszukiwarka onet Onet.pl jest to jeden z pierwszych komercyjnych portali w Polsce, który został stworzony w czerwcu 1996 r. W pierwszej wersji portal zawierał katalog stron internetowych (Polskie Zasoby Internetu) oraz kilka portali tematycznych. Wyszukiwarka onet.pl bazuje na działaniu silnika Infoseek (obecnie - Inktomi), przeznoczanego na szukanie informacji zarówno lokalnie jak i w globalnym internecie. Posiada bardzo rozbudowany katalog tematycznych stron www. Onet.pl to najchętniej i najczęściej odwiedzany portal internetowy w Naszym kraju. Od końca 1999 roku, gdy ukazały się pierwsze, niezależne badania analizy rynku, Onet.pl utrzymuje pozycję lidera wśród portali.

wyszukiwarka Yahoo Yahoo Wyszukiwarka ta jest następną po Google znaną stroną internetową oraz wyszukiwarką na świecie. To najstarszy portal wyszukiwarkowy - został uruchomiony w 1994 roku. Jej możliwości umożliwiają na wyszukiwanie stron internetowych, obrazów, multimediów, wyszukiwanie osobnego katalogu stron internetowych, grup newsowych, produktów (usługi sklepów internetowych). Zaplanowanie elementów menu, podobne jest do podobnego wszystkim szablonu Google. Drobiazgowość formy sprawia, że użytkownik koncentruje się tylko na najistotniejszych potrzebnych funkcjach oferowanych przez wyszukiwarkę. Interesujące opcje i możliwości to wspomniane już wcześniej: Yahoo Mobile (możliwość wykorzystania wyszukiwarki przez urządzenia przenośne, dysponujące możliwością interpretacji kodu HTML), Yahoo News (wyszukana treść jest intuicyjna i dobrze rozwiązana), Yahoo Products (wyszukiwanie konkretnego produktu z screenem szukanego towaru oraz jego krótkim opisem).

wyszukiwarka MSN MSN Wyszukiwarka ta jest witryną Microsoftu, która ma na celu konkurować z innymi wyszukiwarkami stron internetowych, takimi jak Google i Yahoo. Wyszukiwarka ta jest ciągle rozbudowywana, często dodawane są nowe funkcje i ulepszenia. Microsoft zaprojektował dość dobry system wyszukiwawczy, który pod skromnym szablonem strony, ukrywa bardzo mocne narzędzie które odnajduje informacje na stronach internetowych. MSN ma wiele cech, które wyróżniają ją od innych wyszukiwarek. Umożliwia m.in. na kompleksowe przeszukiwanie sieci pod kątem znajdywania informacji zawartych w takich typach dokumentów jak: HTML, PDF, Microsoft Excel, Microsoft PowerPoint, Adobe Acrobat, Microsoft Word. Pozwala także na wyszukiwanie grafiki, multimediów, plików muzycznych i video. Dodatkową funkcją jest możliwość odnajdywania pliku o dowolnym rozszerzeniu - w odpowiednim miejscu wprowadzamy interesujące nas rozszerzenie, a wyszukiwarka odnajdzie odpowiedni plik. Wielkim minusem jest to, że wyszukiwarka Microsoftu nie działa z lepszymi pod względem nowoczesności i architektury silnika przeglądarkami www, takimi jak Mozilla Firefox, oraz Netscape Navigator.bardzo słaby <--- Oceń artykuł ---> bardzo dobry