pozycjonowanie
SEO/SEM

Jeśli Państwa strona nie znajduje się na pierwszych pozycjach w wyszukiwarkach Google, Onet i WP pod określonymi słowami warto pomyśleć nad usługą jaką jest pozycjonowanie.

¬ CZYTAJ DALEJ

Co oznacza validacja W3C, podawana w analizie strony internetowej?

w3cvalid.png

Validacja w3c oznacza że strona jest poprawnie stworzona według przyjętych standardów tworzenia stron, strona zgodna ze standardami w3c poprawnie się wyświetla we wszystkich przeglądarkach oraz jej czas ładowania jest szybszy. Dobrze stworzona strona powinna mieć większość podstron zgodnych ze standardami, mimo iż istnieje wiele firm zajmujących się tworzeniem stron nie każdy webmaster potrafi lub po prostu nie obchodzi go czy strona ma błędy validacyjne. Aby sprawdzić czy strona ma poprawną validacje należy wejść na stronę validator.w3.org i wpisać nazwę swojej strony w celu sprawdzenia jej poprawności Po sprawdzeniu strony jeśli jest ona niezgodna ze standardami wyświetli nam się wynik dokładnie co w jakiej linijce jest źle zrobione, wystarczy poprawić kod strony i sprawdzać ponownie.
Valid XHTML 1.0 Strict Valid XHTML 1.0 Strict

Czym zajmuje się konsorcjum W3C?

Konsorcjum zajmuje się głownie dbaniem o prawidłowy rozwój sieci. Opracowuje standardy tworzenia protokołów http, standardy projektowania witryn w języku HTML, XHTML, standardy CSS, XML, DOM oraz wiele innych. W3C daje webmasterom darmowe walidatory HTML oraz CSS. Zwalidowane strony mogą umieścić znaczek organizacji W3C, oznajmiający wszystkim, że strona jest zgodna ze standardami w3c.

Różnice między html a xhtml

Wyróżniamy 2 typy języków HTML - język HTML i XHTML. Czym się one różnią?
Pierwsza, bardzo ważna sprawa, to taka, aby dokument był XHTML musi być całkiem zgodny ze składnią XML natomiast HTML nie koniecznie. Dlatego na przykład XHTML jest lepiej czytany od HTML przez telefony komórkowe czy narzędzia do edytowania XML.
Dokumenty XHTML mogą posiadać aplety i skrypty , które bazują na języku DOM [Document Object Model] zgodnym z HTML jak i XHTML.
W języku XML bardzo łatwo można wprowadzać nowe elementy i atrybuty. Języki XHTML zostały zaprojektowane tak, aby przystosować te rozszerzenia do modułów XHTML. Moduły te umożliwiają tworzyć kombinacje istniejących i nowych cech podczas tworzenia witryn oraz projektowania nowych przeglądarek.
Inaczej mówiąc XHTML to bardziej restrykcyjna wersja HTML ale przynosząca więcej możliwości w modyfikacji oraz rozwoju.
Walidacja zarówno HTML jak i XHTML dzieli się na 2 rodzaje - strict oraz transitional. Strict jest to walidacja sztywna, najbardziej restrykcyjna, czyli taka, która zawsze przestrzega wszystkich nowych standardów.
Transitional to inaczej walidacja przejściowa, która jest bardziej pobłażliwa i dopuszcza niektóre "niezgodne" bądź przestarzałe formy HTML czy XHTML.
Więc w kolejności od najbardziej ulgowej do najbardziej restrykcyjnej mamy w uproszczeniu typy walidacji: HTML transitional, HTML strict, XHTML transitional i na samym końcu XHTML strict.
Jaka jest najlepsza? Według nas powinno się zawsze dążyć aby witryna była jak najbardziej zgodna ze standardami najbardziej restrykcyjnymi czyli w tym przypadku XHTML strict. Strony stworzone w tym standardzie powinny być najbardziej doceniane, gdyż stworzenie takiej strony jest bardziej pracochłonne.

Co dają standardy

Czy zajmujecie się validowaniem stron?

Tak, Jeśli nie masz czasu lub umiejętności aby poprawić Twoją stronę żeby była zgodna ze standardami w3c, zgloś się do nas, za niewielką opłatą sprawimy że Państwa strona będzie w pełni zgodna z validacją w3c. w tym celu użyj formularza kontaktowego znajdującego się po prawej stronie i skontaktuj się z pracownikami www.PolSeo.com

Zapytaj o wycenę

Imię, Nazwisko


Adres email


Adres witryny


Treść wiadomości


Informacje o PolSeo

Zajmujemy się tworzeniem oprogramowania, pozycjonowaniem stron, webmasteringiem. Pozycjonowanie Poznań

Aktualnie wystawione aukcje

Oprogramowanie do marketingu interneotwego Aukcje Allegro
Aukcje eBay