linki sponsorowane
SEO/SEM

Jeśli chcesz być od razu widoczny na pierwszych pozycjach w Google należy skorzystać z płatnych kampanii reklamowych które zapewniają natychmiastowy wzrost ruchu na stronie.

Linki sponsorowane

SEM
AdWords

Ty decydujesz jaki budżet możesz wydać za określoną ilość odwiedzin.

Linki sponsorowane zwane inaczej boksami reklamowymi przeznaczone są dla Klientów oczekujących natychmiastowych efektów zwiększenia wizyt na Jego stronie internetowej. Opcja linków sponsorowanych jest opłacalna w momencie, gdy jesteśmy świadomi ile jesteśmy w stanie zapłacić za każdego klienta, który odwiedzi nasz portal.


Zalety używania kampanii linków sponsorowanych

Zaletą kampanii linków sponsorowanych jest płatność w momencie wejścia użytkownika na naszą stronę - Użytkownicy którzy są kierowani na naszą stroną są zainteresowani naszymi usługami lub produktami,ponieważ wyświetlił mu się przygotowany przez nas tekst reklamowy w formie linku sponsorowanego.

Łatwo zaobserwować, że tych wymagań nie spełnia reklama w tradycyjnych mediach w telewizji, radiu, prasie. Nie mogą im również dorównać billboardy, ulotki, plakaty czy katalogi firmowe.


Kampania w Google AdWords umożliwia wyświetlanie reklam użytkownikom, którzy szukają w Internecie informacji związanych z działalnością Państwa firmy. W zależności od ustalonej przez Państwa strategii, po wpisaniu w wyszukiwarce Google danego wyrażenia kluczowego, Państwa reklama wyświetli się po prawej stronie lub na górze ponad naturalnymi wynikami. Najczęściej poprzez wyniki sponsorowane docieramy do całkiem innej grupy odbiorców niż poprzez wyniki naturalne osiągane dzięki pozycjonowaniu.


Jest to bardzo elastyczne rozwiązanie, gdyż Klient posiada możliwość określenia dziennej stawki budżetu który jest przeznaczany na reklamy. Konwersja pozwala ustalić liczbę ustalonych działań przeprowadzanych na stronie www przez odwiedzających ją użytkowników – np. ilość użytkowników, którzy weszli w link sponsorowany, a następnie zakupili towar w sklepie internetowym. Ustawienia kampanii cały czas można zmieniać i modyfikować. W Kampanii można ustawić aby była wyświetlana w danym kraju lub nawet w konkretnym województwie może być wyświetlana w wybranych miesiącach, a nawet o dowolnej porze dnia.


Linki sponsorowane efektywnie „obchodzą” naszą niechęć do reklam. Po pierwsze ukazują się w najpopularniejszej wyszukiwarce na świecie Google, której według przeprowadzonych badań PEW ufa 92% użytkowników. Po drugie reklamy te ukazują się tylko dla ustalonych słów kluczowych, wpisywanych przez użytkownika w momencie, kiedy jest zainteresowany jakimiś usługami. Dlatego użytkownicy wyszukiwarek nie traktują linków sponsorowanych jako niechcianej treści reklamowej


Mechanizm działania linków sponsorowanych

Reklama linków sponsorowanych ugruntowana jest na zasadzie PPC czyli (pay peer click) płać za kliknięcie. Każdy reklamodawca ustala swój indywidualny dzienny budżet, z którego pobierane są opłaty za kliknięcia. Znaczy to, że sama emisja reklam nic nie kosztuje.


Cena kliknięcia uzależniona jest od popularności danej frazy wśród konkurencji i opiera się na zasadzie licytacji im więcej firm jest zainteresowanych danym słowem tym cena jest większa. Jednak pozycja w wyszukiwarce którą zajmuje nasz link nie tylko zależy od maksymalnego, zadeklarowanego kosztu za kliknięcie. Na ranking w pozycji reklamy wpływa także tzw. wynik jakości, na który składają się między innymi współczynnik klikalności w słowo, powiązanie reklamy z zapytaniami, jakość strony docelowej, oraz dane historyczne frazy.


Celem osoby zarządzającej kampanią reklamową linków sponsorowanych jest zoptymalizowanie kampanii AdWords, tak aby za jak najniższy koszt za kliknięcie zająć jak najwyższą pozycję w rankingu [optymalizacja budżetu]. Aby móc to osiągnąć Google AdWords przygotowało wiele różnych narzędzi i opcji którymi można dowolnie modyfikować swoją kampanię.


Są to między innymi:


Bardzo dużą zaletą linków sponsorowanych jest ich natychmiastowy efekt w postaci wyświetlającej się reklamy, w odróżnieniu od pozycjonowania, gdzie na efekty trzeba czekać.


Kto i dlaczego powinien korzystać z linków sponsorowanych

Kampanię reklamową linków sponsorowanych warto stosować dla:


Dlaczego warto wynająć specjalistę od PPC?

Przeprowadzanie kampanii reklamowej PPC to szereg pracochłonnych czynności, które często pochłaniają również dużo czasu, ponieważ wymagają analizy słów kluczowych. Nie każdy reklamodawca zdaje sobie sprawę z tego, jakie słowa kluczowe będą najlepiej dobrane w Jego kampanii. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie kampanii reklamowej osobie która posiada doświadczenie w jej prowadzeniu. Oto kilka powodów, dla których warto to zrobić:


1. PPC

Specjalista PPC bardzo dobrze wie, w jaki sposób analizować i wyszukiwać najlepsze słowa kluczowe dla Państwa kampanii reklamowej opierając się na popularności słów i kosztach ich wyboru.

2. PPC

Specjaliści znają strony internetowe na których mogą sprawdzać zarówno popularność słów pod względem klikalności jak i wyszukiwać ich synonimy i sprawdzać słowa których nie opłaca się używać.

3. PPC

Eksperci PPC posiadają umiejętność dopasowania strategii kampanii AdWords według licznych metodologii jak n.p. "broad matching", gdy Państwa reklama wyświetlana jest w przypadku zbieżnych wyników wyszukiwania.

4. PPC

Kampanie reklamowe PPC mogą być bardzo skomplikowane z uwagi na konieczność pracy z tysiącami wariacji słów kluczowych oraz ich dynamicznej optymalizacji.

5. PPC

Specjalista PPC poświęci swój czas i umiejętności po to, by przeanalizować najróżniejsze wariacje słów kluczowych, będzie też monitorował wyniki wyszukiwania aby zmaksymalizować rezultaty kampanii reklamowej AdWords.

Linki sponsorowane - cennik

Wpłata za kliknięciaProwadzenie kampaniiCena netto
Całkowita wpłata za kliknięcia kierowana jest dla Google
Pakiet MINI200,00 zł100,00 zł300,00 zł
STANDARD400,00 zł170,00 zł570,00 zł
PREMIUM600,00 zł250,00 zł850,00 zł
GOLD2000,00 zł450,00 zł2 450,00 zł


Kampanie reklamowe - jak działamy?

Na początku należy przesłać nam adres strony internetowej.

Zaraz po wpłynięciu środków na nasze konto wysyłamy do Państwa zestawienie proponowanych słów kluczowych, na które będzie się wyświetlała reklama. Po dobraniu słów i wyrażeń pomożemy w stworzeniu treści linków sponsorowanych - tak, by koszt za kliknięcie był jak najniższy, następnie aktywujemy konto w AdWords i zajmujemy się jego konfiguracją, każdego dnia monitorujemy efekty kampanii reklamowej i wprowadzamy optymalizacje codziennie możemy zmieniać na życzenie klienta treści boksów i listy słów kluczowych, co tydzień przesyłamy raport z postępów kampanii Zasadą naszego działania jest modyfikacja kampanii tak by generować maksymalną liczbę odwiedzin przy możliwie minimalnym nakładzie kosztów z tego względu staramy się dobierać słowa kluczowe które są proporcjonalnie niedrogie a zarówno sprawiające aby zachęcały użytkownika do korzystania z Państwa usług i produktów.

Zapytaj o wycenę

Imię, Nazwisko


Adres email


Adres witryny


Treść wiadomościseo portfolio

Informacje o PolSeo

Zajmujemy się tworzeniem oprogramowania, pozycjonowaniem stron, przeprowadzaniem kampani SEM oraz webmasteringiem.

Aktualnie wystawione aukcje

Oprogramowanie do marketingu internetowego Aukcje Allegro